Alueen paikallisyhdistykset

Enontekiön py

Puheenjohtaja Sanna Sieppi

sanna.sieppi@enontekio.fi

Sihteeri Ulla Magga

ulla.magga@enontekio.fi

Inarin py

Puheenjohtaja Janne Nurmela

janne.nurmela@gmail.com

Sihteeri Sonja Valle

valle.sonja74@gmail.com

Kemijärven py

Puheenjohtaja Lea Koskela

lea.koskela@kemijarvi.fi

Sihteeri Marjo Murto

marjo.murto@kemijarvi.fi

Kemin opettajien py

Puheenjohtaja Esa Seretin

esa.seretin@gmail.com

Sihteeri

Keminmaan py

Puheenjohtaja Heli Juntto

heli.juntto@edu.keminmaa.fi

Sihteeri Kimmo Vääriskoski

kipe@iki.fi

Kittilän py

Puheenjohtaja Sini Ylipalo

sini.ylipalo@kittila.fi

Sihteeri Mirella Huru

mirella.huru@kittila.fi

Kolarin py

Puheenjohtaja Heidi Horttanainen

heidi.horttanainen@kolari.fi

Sihteeri Eevariitta Mattila

efkamattila@gmail.com

Lapin ammattikorkeakoulun py

Puheenjohtaja Päivi Honka

paivi.honka@lapinamk.fi

Sihteeri Kenneth Karlsson

kenneth.karlsson@lapinamk.fi

Lapin yliopiston opetusalan py

Puheenjohtaja Lenita Hietanen

lenihieta@live.fi

Sihteeri Sanna Mommo

sanna.mommo@ulapland.fi

Lappian opettajien py

Puheenjohtaja Jari Leinonen

jari.leinonen@lappia.fi

Sihteeri Susanna Malin

susanna.malin@lappia.fi

Muonion py

Puheenjohtaja Niko Saarinen

niko.saarinen@muonio.fi

Sihteeri Niko Saarinen

niko.saarinen@muonio.fi

Pelkosenniemen py

Puheenjohtaja Meri Toimela

meri.toimela@gmail.com

Sihteeri Anni-Mari Björk

anni-mari.bjork@pelkosenniemi.fi

Pellon py

Puheenjohtaja Hilla Kullaa

hilla.kullaa@pello.fi

Sihteeri Pia Leppäniemi

pia.leppaniemi@pello.fi

Posion py

Puheenjohtaja Henna-Mari Tiainen

henna-mari.tiainen@posio.fi

Sihteeri Veera Männistö

veeramannisto@gmail.com

Ranuan py

Puheenjohtaja Maarit Kuukasjärvi

maarit.kuukasjarvi@edu.ranua.fi

Sihteeri Kai Romppainen

kai.romppainen@edu.ranua.fi

Rovaniemen py

Puheenjohtaja Kari-Pekka Poutanen

kari-pekka.poutanen@redu.fi

Sihteeri Marko Bohm

marko.bohm@gmail.com

Sallan py

Puheenjohtaja Liisa-Maija Talikainen

liisamaija.talikainen@gmail.com

Sihteeri Susanna Jussila

susanna.jussila@gmail.com

Savukosken py

Puheenjohtaja Anne Yrjänheikki

anne.yrjanheikki@savukoski.fi

Simon py

Puheenjohtaja Katja Tervonen

katja.tervonen@simo.fi

Sihteeri Lotta Nurmela

lotta.nurmela@simo.fi

Sodankylän py

Puheenjohtaja Päivi Ahava

paivi.ahava@edu.sodankyla.fi

Sihteeri Sole Pako

sole.pako@edu.sodankyla.fi

Tervolan py

Puheenjohtaja Satu Kaikkonen

satu.kaikkonen@tervola.fi

Sihteeri Kristiina Mäkitervo

kristiina.makitervo@tervola.fi

Tornion py

Puheenjohtaja Sari Pelttari

pelttarisa@gmail.com

Sihteeri Kaisa Hosio

kaimarleena@gmail.com

Utsjoen py

Puheenjohtaja Anni Ahlakorpi

anni.ahlakorpi@edu.utsjoki.fi

Sihteeri Sanna Sadinmäki

sanna.sadinmaki@gmail.com

Ylitornion py

Puheenjohtaja Sari Koivuniemi

sari.koivuniemi@ylitornio.fi

Sihteeri Minna Rantasaari

minna.rantasaari@gmail.com